Psühhiaatriline nõustamine – konsultatsioon, mille käigus hindab psühhiaater kliendi vaimse tervise seisundit ning psüühika- ja meeleoluhäirete esinemist. Vajadusel määrab psühhiaater ravi ja ravimi ning jälgib kliendi seisundi muutumist, ravimi sobivust ja efektiivsust. Ravimi tarvitamine on vabatahtlik.
Vajadusel kaasatakse töösse psühholoog või mõni muu spetsialist.
Psühhiaater: millal pöörduda psühhiaatri vastuvõtule?
Sagedasemad häired, millega psühhiaater aidata saab, on meeleoluhäired, nagu näiteks depressioon või bipolaarne häire, ärevushäired, nagu generaliseerunud ärevus, sotsiaalfoobia, paanikahäire, aga ka sundhäired (obsessiiv-kompulsiivne häire), söömis- ja unehäired, erinevad sõltuvused, psühhootilised- ja isiksusehäired.
Kindlasti ei tasuks psühhiaatri vastuvõttu karta või seda põhjendamatult edasi lükata, sest õigeaegne ravi võib aidata ennetada haiguse süvenemist ja hilisemaid sotsiaalseid probleeme ning toimetulekuraskusi. Kergemate vaimsete murede või stressi korral võib olla otstarbekas pöörduda esmalt perearsti või psühholoogi poole.
Psühhiaater Tallinnas: psühhiaatriline nõustamine Christinas Clinicus
Christinas Clinicus viib psühhiaatrilist nõustamist läbi kõrgelt hinnatud psühhiaater dr Innar Tõru. Psühhiaatri vastuvõtt kestab esmasel kohtumisel kuni 90 minutit. Korduv vastuvõtt (kuni 60 minutit) on mõeldud patsientidele, kes on juba Christinas Clinicus psühhiaater dr. Innar Tõru vastuvõtul käinud.
Psühhiaatriline nõustamine Christinas Clinicus alates 16. eluaastast. Lapsevanemal on võimalik konsulteerida psühhiaatriga.
Psühhiaatrilist nõustamist teostatakse hetkel vaid Skype’i kaudu. Visiidi toimumiseks ja isikutuvastamiseks on vajalik patsiendipoolne kohalolek kliinikus.