varicose vein surgery (ingl)

Veenilaiendite operatsiooni käigus eemaldatakse suuri veenilaiendeid.

Veenilaiendid on seotud veeniseina kaasasündinud nõrkusega, mis puudutab peamiselt pindmisi safeenveene. Haiguse tagajärjel võib tekkida nii vereringehäireid kui haavandeid. Probleem vaevab umbes 20%-30% täiskavanutest.

Veenilaiendite teket võivad soodustada nii raske füüsiline töö, ülekaal, rasedus kui vajadus igapäevaselt pikalt jalgadel (eriti kõrgetel kontsadel) seista. Nii valu, paistetus, väsimus kui raskustunne jalgades võivad viidata varikossetele veenidele.

Mida enam haigus süveneb, seda invasiivsemat tehnikat tuleb raviks kasutada. Haiguse algusstaadiumis piisab vaid toestavate sukkade kandmisest, selle arenedes aitab skleroteraapia ning alles haiguse viimases faasib võib vaja minna operatsiooni.

Operatsioon Christinas Clinicus

Operatsiooni eel märgib kirurg veenilaiendi asukoha. Seejärel tehakse väike lõige enamasti kas kubemepiirkonda või põlveõndlasse, mille kaudu eemaldatakse haige veen. Võimalik, et kogu veeni kättesaamiseks tuleb teha rohkem lõikeid piki haiget veresoont. Seejärel suletakse haavad niitidega ning jalale asetatakse rõhkside, mis aitab verd veenilaienditest välja suruda.

Enne konsultatsiooni:

valmistu konsultatsiooniks
tutvu riskide ja komplikatsioonidega

Enne operatsiooni: järgi operatsiooni-eelseid juhiseid
Pärast operatsiooni:  järgi operatsiooni-järgseid juhiseid
järgi haava ja armi hooldamise juhiseid
Narkoos:  üldnarkoos
Operatsiooni kestus: 1-2 tundi
Kliinikust anname kaasa: rõhksidemed
esimese ringi plaastrid
antibiootikumid
vajadusel esimese ringi silikoonplaastrid
Operatsiooni hinnad:   tutvu hinnakirjaga