maopaela asetamine (ee), gastric band (ingl)

Maopaela asetamine on operatsioon, mille käigus paigaldatakse mao ülaosa ümber spetsiaalne silikoonist pael, et vähendada mao mahtu ja kiirendada patsiendi täiskõhutunnet. Bandaaži paigaldamiseks tehakse kõhupiirkonda väikesed lõiked, mille kaudu teostatakse protseduur laproskoopiliselt torukaamera kontrolli all.

Maopaela asetamine aitab:

  • kujundada uusi toitumisharjumusi
  • tunda täiskõhutunnet pikaajalisemalt
  • langetada kaalu pikema perioodi jooksul
  • kaotada umbes poole oma ülekaalust

Maopaela asetamine sobib patsiendile, kes on:

  • kelle kehamassiindeks on 30 või üle selle
  • kelle kehamassiindeks on 27 ja üle selle ning kellel kaasuvad raskemad haigused (diabeet, hüpertoonia, uneapnoe, liigesmuutused, metaboolne sündroom, jne)
  • proovinud langetada kaalu regulaarse dieedi ja treeningu abiga, kuid ei ole hoolimata pingutusest saavutanud tulemusi.

Operatsioon viiakse läbi laparoskoopilisel teel, mille puhul on armid väiksed. Selle käigus asetatakse silikoonist pael ümber mao, mis jagab mao kaheks osaks. Mao ülemine osa on võrdlemisi väike (mahutab 30-50ml), mistõttu tekib täiskõhutunne juba pärast väikese toidukoguse söömist. Seejärel liigub toit läbi ahendatud mao aeglaselt mao alumisse osasse.

Maopaela külge jääb ka ballooniga voolik, mille kaudu saab magu vastavalt vajadusele ahendada või laiendada. Vajadusel on võimalik maopaela hiljem ka lihtsa protseduuri abil eemaldada.

Kaalukaotus maopaela abil on pikaajaline ja järk-järguline protsess, mille tulemused on enamasti suurepärased, kuid sõltuvad paljuski patsiendi individuaalsetest omadustest ja pühendumusest.

Enne konsultatsiooni:

valmistu konsultatsiooniks
tutvu riskide ja komplikatsioonidega

Enne operatsiooni: järgi operatsiooni-eelseid juhiseid
Pärast operatsiooni:  järgi operatsiooni-järgseid juhiseid
järgi haava ja armi hooldamise juhiseid
Narkoos:  üldnarkoos
Operatsiooni pikkus:  2 tundi 
Kliinikust anname kaasa: esimese ringi plaastrid
vajadusel esimese ringi silikoonplaastrid
Operatsiooni hinnad:   tutvu hinnakirjaga