Operatsiooni õnnestumiseks peab alustama varakult ja pisiasjadest. Kõiki meie poolt antud ettekirjutusi tuleb rangelt jälgida. Sinu tervise huvides jätame endale juhiste eiramise korral õiguse tühistada või edasi lükata operatsiooni.

4 kuud enne operatsiooni Soovitame loobuda suitsetamisest.
1 kuu enne operatsiooni

Mõned vitamiinid võivad põhjustada operatsioonijärgset veritsust, suurendada põletiku tekkimise ohtu, tõsta vererõhku või muuta veresuhkru taset kehas. 

Loobu järgnevast

Kaalulangetamise eesmärgil manustatavad tooted
Kroom
Punane päevakübar
Efedra
Lõhnav neitsikummel
Linaseemned
Õli baasil toidulisandid
Küüslauk
Ingver
Hõlmikpuu
Ženšenn
Kava-pipar
Lagrits
Melatoniin
Serenoapalm
Naistepuna
Palderjanijuur
E-vitamiin
Kuningakepp

Umbes 3 nädalat enne operatsiooni toimub konsultatsioon ja teostame operatsioonieelsed uuringud Informeeri kirurgiaassistenti oma haigusloost ja tervisehäiretest (k.a allergiad ja ülitundlikkus mistahes ainete või olukordade suhtes). Saad saatekirjad vereanalüüsi, mammograafiasse või ultrahelisse. Vaid varaste vastuste korral saame jagada lisainstruktsioone ning väldime operatsiooni võimalikku edasilükkamist.
2 nädalat enne operatsiooni Loobu solaariumist, juuste värvimisest, kosmeetiku juures näonaha puhastamisest ja keha keemilisest koorimisest.
1 nädal enne operatsiooni Loobu aspiriini ja muude verd vedeldavate ravimite, nt Ibuprofeni, Paracetamoli või Hjertemagnyli manustamisest.
4 tööpäeva enne operatsiooni Viimane võimalus tühistada operatsioon, hiljem lisandub 500 eur leppetrahv.
24 h enne operatsiooni Loobu alkoholist.
Operatsioonipäeval

Käi duši all ning pese pead. Soengut tehes siduge juuksed sellisesse patsi, millega oleks mugav lamada ja mis püsiks järgmised 4 päeva. Ära kasuta jumestus-, näo- ja kehakreeme ega parfüümi. Raseeri kõik karvad opereeritavast piirkonnast (v.a juuksed). Rangelt on keelatud suitsetada. Loobu närimiskummist (v.a. kohaliku tuimestuse puhul). Tee kindlaks, et sul ei ole külmetushaigusi, palavikku ega menstruatsiooni. Samuti ei tohi kanda punast ega sinist küünelakki. Veendu, et üks küüs vasakul käel oleks täiesti küünelakivaba. Eemalda kunstripsmed (kohustuslik silmalaugude operatsiooni puhul).

6 h enne operatsiooni Loobu toidust (v.a. kohaliku tuimestuse puhul).
4 h enne operatsiooni Loobu joogist (v.a. kohaliku tuimestuse puhul).
Kliinikusse tulles Soovitame valida mugavad ja eest avatavad rõivad ning madalad jalatsid. Näopiirkonna operatsiooni mähiste, tursete või verevalumite varjamiseks soovitame kaasa võtta mütsi, räti, kapuutsiga riideesemed või päikseprillid. Võta kaasa isiklikud hügieenivahendid. Soovitame jätta koju ehted ja väärisesemed. Soovitame organiseerida endale transport, sest operatsioonijärgselt ei ole autojuhtimine lubatud. Isikliku toidu ja joogi tarbimine ei ole lubatud. Võta kaasa rohud, mida igapäevaselt manustad.