breast reconstruction (ingl)

Naised, kellel on üks või mõlemad rinnad vähi tõttu eemaldatud, saavad taastada oma rinna rekonstrueerimise operatsiooni käigus. Selleks kasutame peamiselt kahte tehnikat, mille valik sõltub patsiendi individuaalsustest.

1) Rinna asendamine rinnaimplantaadiga

Rinna asendamisel implantaatidega paigaldatakse protees suure rinnakoe taha. Seda võib teha mastektoomiaga samas etapis või ajaliselt hiljem:

  • Implantaadi paigaldamisel paralleelselt mastektoomiaga saab säilitada rinna naha esialgse kuju. Seetõttu on ka armide teke ja kudede trauma minimaalne.
  • Kui rind rekonstrueeritakse mastektoomiast hilisemas etapis, tuleb implantaadile kõigepealt moodustada koetasku. Selleks tuleb venitada lihaseid ja nahka seni, kuni implantaadile tekib piisavalt ruumi. Vajadusel kasutatakse selleks koevenitusekspanderit.

2) Rasvasiirdamine armi piirkonda

Rasvkude saab siirdada rinda vaid pärast negatiivseid vähianalüüse. Selleks võetakse kõhult rasvkoerakud, millelt omakorda eraldatakse tüvirakud. Viimased süstitakse armipiirkonda korduva protsessi käigus.

Et kahe rinna suurust või kuju ühtlustada, võib teisele rinnale vajadusel teostada kas suurendamise või tõstmise operatsiooni.

Enne konsultatsiooni:

valmistu konsultatsiooniks
tutvu riskide ja komplikatsioonidega

Enne operatsiooni: järgi operatsiooni-eelseid juhiseid
Pärast operatsiooni:  järgi operatsiooni-järgseid juhiseid
järgi haava ja armi hooldamise juhiseid
Narkoos:  üldnarkoos
Operatsiooni pikkus:  1-2 tundi
Kliinikust anname kaasa: toestava rinnahoidja
esimese ringi plaastrid
antibiootikumid
vajadusel esimese ringi silikoonplaastrid
Operatsiooni hinnad:   tutvu hinnakirjaga